اشتباهات مهم در نصب کولر گازی اسپلیت

1- پنل داخلي سقفي بايد، درفاصله‌ي مناسب از سطح زمين نصب شود. در غير اين‌صورت توزيع و پرتاب هوا بصورت مناسب نبوده و سرمايش و يا گرمايش بصورت صحيح انجام نخواهد شد.

2- دما را بصورت مناسب تنظيم نماييد. در غير اينصورت موجب استهلاک زود رس دستگاه مي‌گردد.

3- پنل داخلي کولر گازي را در معرض هواي گرم و مرطوب محيط بيرون نصب نکنيد، چرا که موجب از دست دادن سرمايش و تقطير رطوبت و درنتيجه جمع شدن آب در اطراف دستگاه مي‌شود. همچنين از ورود هواي محيط به داخل اتاق و خروج هواي اتاق به بيرون در طولاني مدت جلوگيري نماييد، چراکه بازده سيستم را به شدت کاهش مي‌دهد.

4- دستگاه داخلي، مخصوصا در حالت گرمايش بايد در محلي مناسب نصب شود تا توزيع مناسب دما و جريان هوا در تمام محيط وجود داشته باشد.

5- پنل‌هاي داخلي را در مکان‌هايي که هواي آن‌ها حاوي دود، گرد و غبار و ذرات معلق ريز است (مانند آشپزخانه‌ها و کارگاه‌هاي صنعتي) نصب ننماييد، چرا که موجب گرفتگي فيلتر و کويل اواپراتور شده و نهايتا موجب افت راندمان کولر گازي مي‌شود. دستگاه‌هاي اسپليت و کولر گازي به هيچ عنوان مناسب شرايط صنعتي و کارگاهي نبوده و جهت استفاده در شرايط صنعتي بايستي دستگاهي تناسب با شرايط انتخاب و نصب گردد.

6- دستگاه‌ها را در معرض لرزش و صداي شديد نصب نکنيد، لرزش و صداهاي شديد دستگاه‌هايي مانند دستگاه تراش مي‌تواند روي ميکروپروسسورهاي دستگاه و قطعات حساس آن تاثير گذارده و موجب خرابي آن شود

7- مراقب باشيد که در هنگام نصب، گرد و غبار و ذرات ريز وارد لوله‌هاي مبرد نشود. اين ذرات ممکن است لوله موئين را مسدود نموده يا به کمپرسور صدمه بزند وموجب کوتاه شدن عمر کمپرسور شود. در مواقعي که سر لوله‌ها باز است، حتما توسط يک در پوش آن را ببنديد تا از ورود ذرات و گرد و غبار به داخل لوله جلوگيري شود. داخل لوله‌هاي مسي را پس از خريد و قبل از شروع مراحل لوله کشي حتما توسط گاز ازت تميز نماييد تا از گرد و غبار و يا ذرات ريز احتمالي تخليه شود.

8- مراقب باشيد که آب وارد لوله‌هاي مبرد نشود. ورود آب به سيستم و لوله‌هاي مبرد، لوله موئين را مسدود نموده و يا به کمپرسور صدمه مي‌زند. در مواقعي که سر لوله‌ها باز است، مراقب باشيد آب داخل آن‌ها نرود و همچنين در روزهاي باراني، زير قطرات باران، لوله کشي ننماييد، چرا که ممکن است آب باران و رطوبت، وارد لوله‌ها شود.

9- پس از باز کردن در پوش لوله‌ها بلافاصله لوله‌ها را به دستگاه متصل نماييد چرا که ورود هوا و رطوبت به داخل لوله براي سيستم بسيار خطرناک است و باعث ايجاد فشار غير نرمال و توليد اسيدهاي مخرب در سيستم مي‌شود و ادامه‌ي اين امر موجب صدمه ديدن کمپرسور خواهد شد.

10- در هنگام شارژ مبرد به سيستم، هرگز کپسول را سر و ته نکنيد. اين کار ممکن است باعث ورود مايع به کمپرسور شده و ورود مايع به کمپرسور، موجب خرابي آن خواهد شد، چرا که مايعات تراکم پذير نيستند. (در خصوص گاز R407c و R410a بايستي اين دو مبرد را حتما به شکل مايع به سيستم تزريق نمود.)

در پايان در صورت بروز هر سوال و يا ابهامی مي‌توانيد با شماره تلفن‌هاي 33518902-021 | 33518903-021 تماس حاصل فرماييد تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.