چگونه فیلتر کولر گازی اسپلیت را تعویض کنیم؟

تعويض فيلتر کولر گازي براي اطمينان از عملکرد مناسب کولر، يک ضرورت است.

  • وظيفه فيلتر در کولر گازي

جلوگيري از ورود ذرات موجود در هوا به درون دستگاه است. ورود ذرات معلق به سيستم کولر گازي در درازمدت باعث ضعف عملکرد و حتي کاهش عمر دستگاه مي‌شود. تعويض به‌موقع و رسيدگي به فيلتر کولر گازي همچنين از ورود مواد حساسيت‌زا به درون خانه جلوگيري مي‌کند.

در کولر گازي‌هايي که قسمت اصلي دستگاه در بيرون از خانه قرار دارد که به وسيله‌ي سيستم الکتريکي و لوله هوا يا يک مجرا به يک اسپليت در داخل خانه وصل شده، فيلتر معمولاً در داخل خانه قرار دارد. درصورتي‌که موفق به پيدا کردن فيلتر نشديد، دفترچه راهنماي دستگاه را مطالعه کنيد، مي‌توانيد از اين طريق محل دقيق فيلتر را پيدا کنيد.

پس از يافتن فيلتر، تمام پيچ‌هاي قسمتي که فيلتر را پوشانده از آن جدا کرده، پيچ‌ها را در محلي مطمئن قرار دهيد، چون به آن‌ها نياز پيدا مي‌کنيد! حال فيلتر را از دستگاه خارج کنيد. در بعضي دستگاه‌ها فيلتر با يک نوار فلزي پوشانده شده که براي دستيابي به فيلتر، اين نوار بايد برداشته شود.

ابعاد خارجي فيلتر را اندازه‌گيري کرده و يا روي جعبه دستگاه به دنبال هرگونه ابعاد و شماره‌اي که مشخص‌کننده سايز فيلتر باشد بگرديد. براي خريد فيلتر جديد ابعاد يادداشت شده را همراه داشته باشيد. فيلترهاي کولر گازي موجود در بازار انواع مختلف دارند، از فيلترهاي ارزان قيمت که براي مدت کوتاهي کار مي‌کنند تا فيلترهاي گران قيمت‌تر که عمر بيش‌تري داشته و توانايي جلوگيري از مواد حساسيت‌زاي موجود در هوا را نيز دارند. شما بايد با توجه به نياز خود فيلتر مناسب را خريداري کنيد.

به همان روشي که فيلتر کهنه را از دستگاه خارج کرديد، فيلتر نو را جايگزين کنيد. توجه داشته باشيد که فيلتر را پشت و رو در دستگاه قرار ندهيد. براي جلوگيري از اين مشکل راهنماي روي جعبه فيلتر را مطالعه کنيد. معمولاً روي فيلتر نوشته‌شده که از کدام سمت هوا وارد (Air-In) و از کدام سمت خارج (Air-Out) مي‌شود.

پوشش و درب فيلتر را که براي دستيابي به فيلتر از روي کولر برداشته‌ايد، جايگزين کنيد. به ياد داشته باشيد که پيچ‌هاي دستگاه را محکم کنيد تا مانع از ورود هرگونه ماده مزاحم به درون دستگاه شوند.

در پايان در صورت بروز هر سوال و يا ابهامی مي‌توانيد با شماره تلفن‌هاي 33518902-021 | 33518903-021 تماس حاصل فرماييد تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند.