لینک های مرتبط با آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی

کلید پلاسما در ریموت کنترل کولر گازی ال جی کلید پلاسما

در اولین بخش از مقاله آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی به سراغ کلید پلاسما میرویم. هوای ورودی در دستگاه‌های کولر گازی دارای ذرات معلق و بسیار ریز با ابعاد میکرونی می‌باشند که برای تصفیه این هوا از ذرات بسیار ریز، دکمه پلاسما تعریف شده است. نحوه کارکرد این کلید بدین شکل می‌باشد که پس از روشن نمودن کولر گازی با استفاده از دکمه On/Off کلید خاموش و روشن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی کلید پلاسما را فشرده و علامت  بر صفحه نمایش دیجیتالی کنترل ظاهر می‌شود. البته نکته حایز اهمیت در رابطه با این مبحث، قابلیت استفاده از این دکمه در حالت خاموش هم امکان پذیر می‌باشد و پس از فشردن دکمه پلاسما کلید پلاسما در ریموت کنترل کولر گازی ال جی می‌توان در حالت خاموش بودن دستگاه نیز استفاده نمود و پس از فشردن دکمه پلاسما در حالت خاموش و فعال شدن این حالت چراغ مربوط به حالت پلاسما و فن خنک کننده بررووی ریموت کنترل روشن می‌گردد تا فرآیند تصفیه هوای ورودی انجام پذیرد.

دکمه‌های ذخیره و پاک کردن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی دکمه‌های ذخیره و پاک کردن (سیوینگ و کلین)

این دکمه‌ها به دکمه‌های کنترل و عملکرد معروف می‌باشند که برخی عملکردها و زمان‌های دستگاه را تنظیم می‌کنند. زمان استفاده از این دکمه‌ها، سه علامت  بر روی صفحه نمایش دیجیتال ریموت کنترلی نشان داده می‌شود که علامت اول یعنی لامپ میزان نور صفحه دیجیتال دستگاه کولر گازی را تنظیم می‌کند و علامت دوم یعنی e انگلیسی به معنای انجام خنک سازی محیط به صورت اقتصادی را نشان می‌دهد.

دکمه A/clean (Auto clean) دکمه‌های ذخیره و پاک کردن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی به منظور نظافت و تمیز سازی درون دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرد و این فرآیند بدین شکل انجام می‌پذیرد که وقتی دستگاه در حال خنک سازی می‌باشد مقداری نم و رطوبت در درون دستگاه ایجاد می‌نماید که این دکمه و قابلیت دستگاه سبب زدودن و از بین بردن این نم و طوبت و پاک سازی درون دستگاه از این امر می‌باشد. پس از قعالسازی این قابلیت علامت مستطیل به همراه نسیم  بر صفحه نمایش دیجیتال کنترل ظاهر می‌شود و نحوه عملکرد آن به شکلی می‌باشد که پس از خاموشی دستگاه به مدت 30 دقیقه فن دستگاه کولر گازی کارکرده تا این رطوبت و نم موجود در دستگاه از بین رود.

دکمه E/ Saving دکمه‌های ذخیره و پاک کردن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی به منظور خنک سازی با مصرف کم انرژی و برق مورد استفاده قرار می‌گیرد. نحوه استفاده از این قابلیت به صورتی است که پس از روشن نمودن دستگاه با ااستفاده از دکمه‌های On/Off کلید خاموش و روشن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی دکمه mode را چندبار زده تا عملکرد خنک کننده کولر فعال گردد، سپس دکمه E/saving دکمه‌های ذخیره و پاک کردن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی را زده تا این قابلیت دستگاه فعال شود. هنگام فعال شدن عملکرد خنک کننده دستگاه با مصرف برق کم نشانگر  بر صفحه ظاهر شده و نشان دهنده فعال بودن این قابلیت دستگاه می‌باشد.

کلید خاموش و روشن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی دکمه خاموش و روشن

دکمه‌های خاموش و روشن به منظور روشن نمودن دستگاه کولرهای گازی و خاموش نمودن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 دکمه‌های Up/Down ( بالا و پایین ) تنظیم کننده دما

دکمه‌های بالا و پایین که برروی ریموت کنترل کولرهای گازی الجی تعبیه شده به منظور کم و زیاد نمودن دمای خنک سازی محیط مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 دکمه مود و یا انتخاب وضعیت عملکرد

کاربرد دکمه های انتخاب وضعیت در آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی : با فشردن این دکمه می‌توان عملکردهای دستگاه کولرهای گازی را انتخاب نمود. کولرهای گازی الجی دارای 5 عملکرد می‌باشند که این 5 عملکرد شامل عملکرد خودکار، عملکرد خنک کننده، عملکرد گرم کننده‌، گردش هوا و عملکرد رطوبت زدایی می‌باشد که با هربار فشردن دکمه مود یک نوع عملکرد برای دستگاه کولر گازی انتخاب می‌گردد. لیکن هر یک از عملکردها دارای نشانگر خاصی می‌باشند که برروی صفحه نمایش دیجیتالی کنترل مشهود می‌باشد و این نشانگرها مطابق زیر می‌باشد.

 عملکرد خنک کننده:

عملکرد خنک کننده سبب ایجاد خنک سازی و سردی دمای محیط می‌گردد. این عملکرد بدین شکل انجام می‌پذیرد که ابتدا با دکمه خاموش و روشن کلید خاموش و روشن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی دستگاه کولر گازی را روشن نموده و پس از فشردن دکمه مود و مشاهده حالت و نشانگر  دمای محیط با دکمه‌های بالا و پایین تنظیم کننده دما، تنظیم نموده تا دستگاه راه اندازی گردد.

 عملکرد خودکار:

عملکرد خودکار سبب ایجاد یک دمای مشخص با تلورانس2 ± درجه سانتی گراد می‌شود. با این سیستم می‌توان دمای محیط را ثابت نمود. نحوه عملکرد این قابلیت بدین شکل می‌باشد که پس از روشن نمود کولر گازی چندین بار برروی دکمه مود یا انتخاب وضعیت عملکرد ریموت کنترلی کلیک کرده تا عملکرد خودکار که با نشانگر  مشخص می‌شود برروی صفحه نمایش دیجیتال کنترل قرار گیرد. سپس با استفاده از دکمه‌های تنظیم کننده دما، میزان دمای مطلوب را تعیین نموده و سپس با استفاده از دکمه سرعت فن (fan Speed)  سرعت چرخش پنکه فن را مشخص نموده تا این عملکرد فعال و تنظیم گردد.

 عملکرد گرم کننده:

این عملکرد سبب ایجاد گرمایش در منزل، ادارات و یا محیط‌های مربوطه می‌گردد و انتخاب این عملکرد همانند انتخاب عملکرد خنک کننده می‌باشد بدین شکل که پس از روشن نمودن دستگاه دکمه مود را چندین بار فشرده تا نشانگر  بر صفحه نمایش ریموت کنترل مشهود گردد سپس با دکمه‌های تنظیم کننده دما، دمای مشخص را برای سیستم کولرگازی انتخاب نموده تا عملکرد گرمایشی دستگاه فعال گردد.

 عملکرد گردش هوا یا تهویه:

این عملکرد به منظور گردش هوا و تهویه محیطی که کولر گازی در آن قرار گرفته تعبیه شده است و انتخاب این عمکرد همانند انتخاب عملکردهای گرمایش و خنک کننده می‌باشد با این تفاوت که زمانی این عملکرد فعال می‌شود که نشانگر  بر روری صفحه نمایش دیجیتال کنترل مشاهده گردد.

 عملکرد رطوبت زدا:

این عملکرد نیز برای رفاه و آسایش خریداران این کولر تعبیه شده است به صورتی که با انتخاب این عملکرد می‌توان رطوبت بیش از حد موجود در محیط را تا حدی کنترل کرده و از بین برده تا بتوان از شرجی شدن محیط ممانعت نمود. نحوه فعالسازی این عملکرد نیز بدین صورت می‌باشد که پس از روشن نمودن کولر دکمه مود  را چندین بار فشرده تا علامت  بر صفحه نمایش ریموت کنترل کولرگازی ال جی مشخص گردد. یکی از موارد و نکات مهمی که لازم است درباره این عملکرد دانست آن می‌باشد که در این عملکرد دمای محیط نمی‌تواند تنظیم گردد و این فرآیند به صورت خودکار انجام می‌پذیرد.

 دکمه جت (jet) با دکمه خنک و گرم کننده سریع محیط

تا اینجای مقاله آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی با کلید های عملگر آشنا شدیم. اکنون به سراغ دکمه جت میرویم. این دکمه سبب گرم کردن و یا خنک سازی سریع محیط در کوتاه ترین زمان ممکن می‌شد. نحوه عملکرد این دکمه بدین صورت می‌باشد که پس از روشن نمودن دستگاه دکمه  را فشرده تا این سیستم فعالسازی گردد، البته لازم به ذکر است که پس از فشردن دکمه  نشانگر  بر صفحه نمایش دیجیتال ظاهر می‌شود. در این سیستم پس از انتخاب عملکرد خنک کننده و یا گرم کننده دکمه جت را زده و پس از فشردن این دکمه دما برای ختک سازی به صورت اتوماتیک برروی 18 درجه سانتی گراد تنظیم شده و به مدت 30 دقیقه فعال می‌باشد حال چنانچه گرمایش مدنظر کاربر باشد دما به صورت اتوماتیک برروی 30 درجه سانتی گراد در همین مدت زمان بیان شده قرار گرفته تا سریعا محیط خنک و یا گرم شود.

 دکمه‌های سویینگ یا تعیین کننده جهت جریان هوا

این دکمه‌ها جهت جریان هوا را تعیین و مشخص می‌کند و تعیین می‌نماید که هوا به صورت عمودی یا افقی جریان پیدا کند. برای ایجاد جریان هوای افقی دکمه سوییپینگ را انتخاب نموده تا جریان هوا به صورت افقی صورت گیرد و سپس ر روی صفحه نمایش نشانگر  را قرار داده تا جریان افقی هوا به صورت اتوماتیک صورت پذیرد.

برای ایجاد جریان هوای عمودی نیز دکمه  را فشرده تا جریان هوا به صورت عموی انجام گیرد البته پس از انتخاب این وضعیت و نمایش نشانگر  جریان هوای عمودی به صورت اتوماتیک صورت می‌گیرد تا باد خروجی از دستگاه به صورت عمودی و اتوماتیک در محیط توزیع گردد.

 دکمه دمای اتاق (Room temp)

کاربرد دکمه Room temp در آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی : این دکمه دمای هوای اتاقی که کولر گازی در آن قرار دارد را نشان می‌دهد. پس از روشن نمودن دستگاه کولر گازی این دکمه  را زده تا دمای اتاقی که کولر گازی در آن قرار دارد نمایش داده شود. پس از فشردن این دکمه  علامت  برروی صفحه نمایش دیجیتال ریموت کنترل مشهود می‌باشد که نشان دهنده دمای اتاق است.

 دکمه‌های روشن (ON) و خاموش (OFF) تایمر

این دکمه‌ها برای روشن و خاموش نمودن تایمر مورد استفاده قرار می‌گیرد به صورتی که پس از فشردن دکمه on آن را به مدت چند ثانیه نگه داشته تا تایمر برروی صفحه نمایش نشان داده شود، سپس زمان لازم برای روشن شدن کولرگازی را برای دستگاه تعیین کرده و سپس دکمه  را فشرده تا زمان روشن شد کولر گازی تنظیم گردد، لیکن لازم به ذکر است که از دکمه‌های   برای انتخاب دقیقه شمار این سیستم می‌توان استفاده نمود. همچنین دستگاه کولر گازی را می‌توان پس مدت مشخصی خاموش نمود که این عمل با نگهداشتن دکمه off انجام می‌پذیرد بدین صورت که تایمر به شکل چشمک زن بر صفحه نمایش مشخص می‌گردد سپس زمان دقیق خاموشی را با کلید‌های   تعیین نموده و سپس دکمه  را به منظور انجام تنظیمات فشرده تا انجام فرآیند خاموشی در زمان مشخص انجام پذیرد.

 دکمه خواب (SLEEP)

آخرین دکمه از مقاله آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی دکمه خواب است. دکمه خواب یا sleep به منظور تنظیم حالت خواب دستگاه کولرگازی الجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از فشردن دکمه sleep زمان لازم برای حالت خواب را تعیین نموده و سپس دکمه  را به منظور تنظیم زمان حالت خواب فشرده تا دستگاه عملکرد تنظیم شده را انجام دهد. برای مشاهده اینکه آیا حالت خواب فعال شده یا خیر می‌توان به صفحه نمایش دیجیتال توجه نمود و چنانچه نشانگر  بر صفحه نمایش مشاهده گردید یعنی حالت خواب فعال می‌باشد.

در این مقاله سعی شده تمامی نکات مربوط به طریقه آموزش استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی ارائه و توضیح داده شود تا هریک از کاربران بتوانند به خوبی از دستگاه‌های کولر گازی استفاده نمایند.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

  

ریموت کنترل کولر های گازی یکی از اصلی ترین ابزارها در این محصول به شمار می رود . با داشتن اطلاعات و آگاهی مناسب نسبت به ریموت کنترل کولر گازی می توانید از امکانات مختلف کولر گازی خود بهره مند شوید و همچنین قادرید بهترین کارایی و بهینه ترین حالت را انتخاب نمایید . بسیاری از کاربران کولرهای گازی آگاهی کاملی نسبت به ریموت کنترل آن ندارند و دائما در مورد دکمه های مختلف روی آن سوال می پرسند . کارشناساندر این مقاله قصد دارند به صورت مفصل و کامل همه دکمه های موجود بر روی ریموت کنترل را بررسی نمایند. بنابراین در ادامه همراه ما باشید.

 

   
اولین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که ریموت کنترل اکثریت قریب به اتفاق کولر گازی ها شبیه به هم هستند و عملکردی مشابه دارند . این احتمال وجود دارد که در مواردی بسیار کم ، نام یا گزینه‌ای تغییر کرده باشد . بنابراین به دلیل تنوع بسیار بالای این ریموت کنترل‌ها فقط به بررسی یکی از این ریموت کنترل ها می پردازیم که با آشنایی با آن قطعا قادر به کار کردن با تمامی مدل‌ها خواهید بود .

  
۱ ) دکمه روشن / خاموش (START/STOP)

  
با فشردن  این دکمه ، کولر در حالت و تنظیماتی که در آخرین بار خاموش شده است ، روشن می گردد.

  
۲ ) دکمه انتخاب حالت کاری دستگاه (Operation Mode Selection) یا (Mode)

   
از دید بسیاری از متخصصان ، این دکمه اصلی ترین دکمه موجود بر روی ریموت کنترل کولر گازی است. کولرهای گازی موجود معمولا دارای  ۴ حالت مختلف هستند که شما با هر بار فشار دادن آن می‌توانید حالت کولر را عوض کنید . نشانه یا تصویر هر یک از این ۴ حالت  بسته به نوع کولر یا روی ریموت کنترل کولر گازی یا روی صفحه‌نمایش پنل داخلی نمایش داده می‌شود . این نمایش باعث می شود تا شما بدانید که کولر گازی در چه شرایطی در حال کار است .

  

  
Fan

 

با قرار گرفتن بر روی این حالت ، کولر در شرایط فن یا همان پنکه قرار میگیرد. این حالت به این معنا است که موتور کولر خاموش شده و تنها فن داخلی مشغول به کار خواهد بود . معمولا از این حالت در فصل بهار و زمان هایی که نیاز به سرما یا گرما نداشته و احتیاج به جابجایی هوا احساس می شود ، استفاده می گردد.

   
Cool

 

این حالت که معمولا با شکل یک گلوله برف نمایش داده می شود ، بهترین گزینه برای فصل تابستان بوده و با فعال کردن آن شما می‌توانید از سرمایش کولر لذت ببرید.

  
Heat

 

حالت هیت یا گرما معمولا با شکل خورشید نشان داده می شود. این حالت مخصوص فصل زمستان است و باعث تولید گرما می‌شود.

  
Auto

 

انتخاب این حالت منجر به قرار گرفتن کولر گازی در حالت اتوماتیک می شود و با تعیین دمای کولر همیشه دمای کولر گازی را در دمای دلخواه شما قرار می‌دهد. بهترین شرایط استفاده از این حالت در مکانی است که شما برای مدت طولانی در آنجا حضور ندارید و می خواهید کولر گازی خود دما را در سرما و گرما تنظیم نماید.

    
Dry

 

انتخاب حالت درای یا خشک ، کولر را در شرایط رطوبت‌گیر قرار می‌دهد یعنی با فعال شدن این حالت مقدار خیلی بیشتری از رطوبت هوا را نسبت به حالت عادی از محیط دریافت می‌کند. فعال کردن این گزینه باعث می شود تا فن داخلی کولر گازی در کندترین شرایط خود قرار بگیرد . از این حالت بیشتر در مناطق معتدل مرطوب یا مناطقی که دارای هوای شرجی است ، استفاده می شود.

 

  
۳ ) دکمه تنظیم درجه حرارت اتاق (Room Temperature Setting) یا (Temp)

  
از این دکمه برای کم یا زیاد کردن درجه حرارت هوا استفاده می شود . اکثر متخصصان توصیه می کنند که دما روی ۲۲ درجه تا ۲۵ درجه تنظیم شود . دلیل این توصیه نیز آن است که دمای تعادل بدن انسان در این بازه قرار می گیرد و در این دما نه بدن شما عرق می‌کند نه سرد می گردد.

  
۴ ) دکمه انتخاب سرعت فن (Indoor Fan Speed Selector)

  
معمولا کولرهای گازی دارای چهار سرعت مختلف برای فن هستند . از این دکمه برای انتخاب چهار نوع سرعت: کم ، متوسط ، زیاد و نامنظم (کوهستانی) استفاده می شود . با هر بار زدن این دکمه می توانید سرعت های مختلف را امتحان و حالت مطلوب خود را انتخاب کنید .

  
۵ ) دکمه (Jet Cool) یا (Turbo)

  
 این دکمه برای روشن و خاموش کردن Jet Cool استفاده می شود .با فشردن گزینه Turbo در بسیاری از کولرها  ،کولر با حداکثر توان خود به کارش ادامه خواهد داد.

  
۶ ) دکمه  Swing

   
این دکمه برای روشن و خاموش کردن حرکت پره‌های تعیین سمت باد  به سمت بالا یا پایین استفاده می شود . البته این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که نحوه کار این گزینه در کولرهای مختلف متفاوت است . در برخی از کولرها قابلیت بالا یا پایین رفتن پره ها به صورت اتوماتیک وجود دارد و در  بقیه موارد این کار دستی صورت می پذیرد .

  
۷ ) دکمه روشن / خاموش ساعت زمان سنج (On / Off Timer)

  
هدف از این دکمه روشن یا خاموش کردن زمان سنج کولر گازی است.

  
۸ )دکمه تنظیم زمان سنج (Time Setting)

  
با فشردن این دکمه می‌توانید زمانی را برای خاموش یا روشن شدن دستگاه مشخص کنید.

  
۹ ) دکمه تنظیم / توقف ساعت زمان سنج (Timer Set / Cancel)

  
از این دکمه برای تنظیم زمان سنج هنگامی‌ که زمان موردنظر را تنظیم یا متوقف می‌کنیم ، استفاده می شود .

  
۱۰ ) دکمه خاموش شدن خودکار (Sleep Mode Auto)

  
با کمک این دکمه می توانید زمانی را برای خاموش شدن خودکار کولر گازی مشخص کنید .

  
۱۱ ) دکمه جریان هوا (Air Circulation Button)

  
با کمک این دکمه می توانید جریان هوا را بدون سرد و گرم کردن فعال کنید .

  
۱۲ ) دکمه کنترل درجه حرارت اتاق (Room Temperature Checking)

  
برای کنترل درجه حرارت فعلی اتاق به کار می‌رود .

  
۱۳ ) دکمه فیلتر پلاسما (Plasma)

  
این گزینه برای روشن و خاموش کردن فیلتر پلاسما مورد استفاده قرار می گیرد .

  
نکته : توجه داشته باشید که اگر کولر شما با مشکل مواجه شد به عنوان مثال اگر در تابستان پرتاب باد سرد نداشت و احساس کردید مشکل از تنظیمات کولر گازی است ، ابتدا کولر را خاموش کرده سپس برق اصلی کولر را قطع کنید و بعد از آن باطری ریموت کنترل کولر گازی را جدا کرده و دوباره در محل خود قرار دهید . سپس دکمه روشن روی کنترل را زده و آن را روی حالت COOL قرار دهید حالا دکمه خاموش روی کنترل را بزنید و بعد از آن فیوز اصلی کولر را وصل کنید و با کنترل کولر را روشن کنید . پس از انجام این مراحل ابتدا چند دقیقه صبر کنید ، اگر کولر در حالت سرمایش راه‌اندازی شد که شما موفق شدید ولی اگر سرمایی تولید نشد کولر گازی شما با مشکلی مواجه شده است . بنابراین برای سرویس و تعمیر کولر گازی خود حتماً کولر را خاموش کرده و با یک مرکز تخصصی تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

مجموعه خدمت نت در این مقاله به آموزش و راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)  سری اینورتر می پردازد تا با نحوه عملکرد کلیه دکمه های کنترل کولر گازی ال جی آشنا شوید.

                              عملکردهای پایه ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

عملکرد سرمایش

1) دکمهآموزش و راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG) را فشار دهید تا دستگاه روشن شود.

2) دکمهآموزش و راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)را چندبار فشار دهید تا علامتآموزش و راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)روی صفحه به نمایش درمی آید.

3) دکمهآموزش و راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)یاآموزش و راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)را بزنید تا دمای مورد نظرتان را انتخاب شود.

توجه : دمای متعادل 24 درجه می باشد

 

عملکرد گرمایش ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

1) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا چندبار فشار دهید تا علامتمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورترروی صفحه به نمایش درمی آید.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

2) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتریامعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا بزنید تا دمای مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 

عملکرد رطوبت زدایی در ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

در این حالت رطوبت بیش از حد در محیط کاسته می شود، تا از مستقر شدن کپک و قارج جلوگیری نماید. این حالت دمای اتاق و سرعت پنکه را به طور خودکار تنظیم نموده تا رطوبت را به  حداقل برسد.

دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا چندبار فشار دهید تا علامتمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورترروی صفحه به نمایش درمی آید.

نکته: در این حالت نمی توانید دمای اتاق را تنظیم کنید، چراکه به طور خودکار تنظیم می شود. همچنین، دمای اتاق در صفحه نمایش نشان داده نمی شود.

نحوه عملکرد فن در ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

1) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا چندبار فشار دهید تا علامتمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورترروی صفحه به نمایش درمی آید.

2) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا چندبار فشار دهید تا سرعت پنکه تنظیم شود.

– اگر هوای طبیعی می خواهید علامتمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا انتخاب کنید. سرعت پنکه خود خودکار کم و زیاد می شود.

 

تنظیم جهت جریان هوا با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

1) جهت تنظیم جهت جریان هوا به صورت افقی، دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

– علامت معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا انتخاب کنید تا جهت جریان باد خودکار تنظیم شود.

2)جهت تنظیم جهت جریان هوا به صورت عمودی،دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا چند بار بزنید و جهت دلخواه را برگزینید.

علامتمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا انتخاب کنید تا جهت جریان باد خودکار تنظیم شود.

 

تنظیم تایمر با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

میتوانید از عملکرد تایمر برای صرفه جویی مصرف انرژی و کاربرد موثرتر از دستگاه تهویه استفاده کنید.

تنظیم زمان فعلی

1) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا بزنید و آنرا برای بیشتر از ۳ ثانیه فشار دهید.

ایکونمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر –AM/PM در پائین صفحه نمایش چشمک میزند.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

2) دکمه ها یمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتریامعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای انتخاب دقیقه فشار دهید.

3) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای اتمام تنظیم فشار دهید.

روشن کردن کولر به طور خودکاردر زمان تعیین شده

1) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا بزنید.

– ایکون زیر در پائین صفحه نمایش شروع به چشمک زدن می کند.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

2) دکمه ها یمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتریامعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای انتخاب دقیقه فشار دهید.

3) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای اتمام تنظیم فشار دهید.

 

خاموش کردن کولر به طور خودکاردر زمان تعیین شده

1) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا بزنید.

– ایکون زیر در پائین صفحه نمایش شروع به چشمک زدن می کند.

2) دکمه ها یمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتریامعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای انتخاب دقیقه فشار دهید.

3) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای اتمام تنظیم فشار دهید.

لغو تنظیمات تایمر با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

1) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا فشار دهید.

2) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتریامعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای انتخاب لغو تنظیمات تایمر فشار دهید.

3) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر را بزنید.

4) برای لغو کلیه تنظیمات تایمر دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا فشار دهید.

 

تنظیم حالت خواب با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

در این برای خاموش شدن خودکار دستگاه تهویه مطبوع در زمانی که به خواب می روید استفاده می شود.

1) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای روشن کردن دستگاه فشار دهید.

2) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا بزنید.

3) دکمه هایمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتریامعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای انتخاب ساعت بزنید(تا ۷ساعت)

4) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا برای پایان فشار دهید.

– ایکونمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتردر روی صفحه به نمایش درمی آید.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

نکته

در حالت های خنک کننده و رطوبت زدا، هر ۳۰ دقیقه دما ۱ درجه سانتی گراد افزایش می یابد تا خواب آرامش بخشی داشته باشید. دما تا ۲ درجه سانتیگراد ازدمای فعلی افزایش خواهد یافت.

عملکردهای پیشرفته در ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

عملکرد (Jet cool & Jet heat)با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

 این حالت به شما اجازه می دهد تا فضای داخلی را در تابستان به سرعت خنک و یا در زمستان به سرعت گرم کنید.

 

دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا فشار دهید.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

در وضعیت خنک کنندگی جت، باد قدرتمندی با دمای ۱۸ درجه سانتی گراد برای ۳۰ دقیقه پرتاب می شود.

-در وضعیت گرمایشی جت، باد قدرتمندی با دمای ۳۰ درجه سانتی گراد برای ۳۰ دقیقه پرتاب می شود.

 

تصفیه هوای فضای داخلی با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

Auto clean: 

در عملکردهای خنک کننده و رطوبت زدا، درون دستگاه داخلی نم و رطوبت تولید می شود. از عملکرد خودکار نظافت برای زدودن این نم استفاده می شود.

دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا فشار دهید.

-علامتمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورترروی صفحه نمایش ظاهر می شود.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

– اگر دستگاه را خاموش کنید، پنکه برای ۳۰ دقیقه درون دستگاه داخلی را تمیز خواهد کرد.

 

عملکرد تصفیه پلاسما با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

در فیلتر پلاسمای توسعه یافته توسط ال جی آلاینده های میکروسکوپی هوای ورودی را کاملاً تصفیه نموده تا هوایی تمیز و تازه را فراهم کند.

دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا فشار دهید.

– علامتمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورترروی صفحه نمایش ظاهر می شود.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

 

تغییر خودکار عملکرد با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

در این حالت بصورت خودکار حالت عملکرد  تغییر می یابد تا دما را روی ± ۲ درجه سانتی گراد بماند.

1) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا چندبار فشار دهید تا عملیات تغییر خودکار عملکرد انتخاب شود.

– علامتمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورترروی صفحه نمایش ظاهر می شود.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتر

2) دکمه هایمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتریامعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا بزنید تا دمای دلخواه را تنظیم کنید.

3) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا چند بار فشار دهید تا سرعت پنکه را تنظیم کنید.

 

حالت صرفه جویی خنک کننده با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

در این حالت مصرف برق در خنک سازی کاهش می یابد و دمای تنظیم شده را تا دمای مطلوب برای محیطی آسایش بخش افزایش می دهد.

1) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا چندبار فشار دهید تا عملکرد خنک ساز انتخاب شود.

2) دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا فشار دهید.

– علامتمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورترروی صفحه نمایش ظاهر می شود.

 

روشنایی صفحه نمایش با استفاده از ریموت کنترل کولر گازی ال جی (LG)

شما می توانید روشنایی صفحه نمایش واحد داخلی را تنظیم کنید

دکمهمعرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی ال جی سری اینورتررا چند فشار دهید. تا روشنایی به حد مطلوب برسد.