سیستم چند اسپلیت 

سیستم چند اسپلیت یک سیستم تقسیم معمولی است که به دو قسمت ( اواپراتور و کندانسور) تقسیم می شود و امکان خنک کردن یا گرم کردن چندین اتاق با یک واحد خارجی را فراهم می کند. در واحد فضای باز این تهویه مطبوع یک کمپرسور قدرتمندتر وجود دارد ، درگاه هایی برای اتصال چندین اثر و اتوماسیون با دریچه های قفل برای تنظیم حجم مبرد مورد نیاز به واحدهای داخلی واقع در اتاق.

 

یک سیستم بزرگ چند اسپلیت با نام یک سیستم مبرد متغیر متغیر نامیده می شود و می تواند به جای سیستم تهویه مطبوع مرکزی مورد استفاده قرار گیرد ، زیرا این کار باعث افزایش بهره وری انرژی می شود اما خرید و نصب آن گران تر است.

 

تفاوت بین سیستم تک اسپلیت و سیستم چند اسپلیت :

 

سایر انواع متداول سیستم تهویه مطبوع سیستم های چند شکاف است ، تفاوت بین سیستم اسپلیت جداگانه و سیستم چند اسپلیت در چندین واحد داخلی. همه آنها به واحد اصلی خارجی وصل شده اند ، اما اصل عملکرد آنها شبیه به یک سیستم تقسیم ساده است.

 

ویژگی منحصر به فرد آن وجود یک واحد اصلی خارجی است که به چندین واحد داخلی متصل است. چنین سیستمهایی ممکن است راه حل مناسبی برای حفظ ریزگردها در چندین اداره ، مغازه ها ، اماکن بزرگ باشد. فقط تعداد کمی از واحدهای در فضای باز ظاهر زیبایی شناسی ساختمان را خراب نمی کند. واحد اصلی خارجی را می توان به چندین نوع داخلی متفاوت متصل کرد: کف ، سقف ، کاست ، و غیره.