فناوری رادیاتور آبی و طلایی در کولر گازی

 

کویل های کندانسور نقش مهمی در عملکرد سیستم های تهویه مطبوع بازی می کنند . محافظت از کویل های کندانسور و اواپراتور و اطمینان از اینکه آنها زنگ نزنند یا دچار خوردگی نشوند بسیار ضروری می باشد.

خوردگی می تواند به کویل آسیب برساند و منجر به نشت گاز مبرد شود که در نتیجه عملکرد کولر گازی شما را تحت تاثیر قرار می دهد.

مشکل

تولید کنندگان از مس و آلومینیوم به عنوان فلز اصلی برای تولید کویلهای کولر گازی استفاده می کنند. این فلزات بهترین هدایت کنندگان گرما هستند. واما مس نسبتا گران است.

از اینرو، بسیاری از تولید کنندگان کولر گازی از کویل های آلومینیومی جوش داده شده به لوله های مس در تولیدات خود استفاده می کنند. استفاده از دو فلز مختلف می تواند باعث ایجاد شرایطی به نام خوردگی گالوانیزه شود و استفاده از تنها یک فلز می تواند از وقوع این خوردگی گالوانیک جلوگیری کند.

لوله های کندانسور در تماس دائمی با آب هستند. هوا نیز دارای رطوبت است. همچنین مقدار زیادی نمک اسیدی در هوا و باران، به ویژه در مناطق ساحلی وجود دارد. رطوبت و نمک ها می توانند بر روی سطح کویل تجمع پیدا کنند و بر عملکرد کلی کولر گازی اثر بگذارند.

راه حل

پوشش دادن کویل کندانسور با اپوکسی بهترین راه برای حل این مسئله است. پوشش اپوکسی از انباشت نمک اسیدی و رطوبت روی کویل جلوگیری می کند. تولیدکنندگان آن را به عنوان فن آوری فین آبی یا بلو فین معرفی می کنند .

قطرات آب که به کویل های کندانسور چسبیده اند بیشتر از نمک ها و محتوای اسید آن می توانند باعث بوجود آمدن خوردگی در کویل ها شوند. از این رو، شما نیاز به یک پوشش منحصر به فرد دارید که اجازه ندهد قطرات آب بر روی دیوارهای کویل قرار بگیرند. این پوشش دارای کشش سطحی پایینی است. بنابراین، آب روی آن گیر نمی کند و این مانع از زنگ خوردن کویل ها می شود.

تکنولوژی منحصر به فرد دیگری به عنوان تکنولوژی گلد فین یا فین طلایی وجود دارد.

شباهت و تفاوت تکنولوژی Blue Fin و Gold Fin

 

شباهت تکنولوژی گلد فین و تکنولوژی بلوفین این است که از زنگ زدن کویل ها جلوگیری می کند و باعث افزایش عمر کویل ها علاوه بر افزایش عملکرد سیستم تهویه مطبوع می شود.

از مزایای استفاده از تکنولوژی گلدفین نسبت به بلوفین این است که کندانسورهای طلایی باعث افزایش کارایی در تبادل گرما در مدل های چرخه معکوس شده با افزایش سرعت فرآیند انجماد نیز می شود. عملکرد تبادلی حرارت هنگامی که دیواره های کندانسور با لایه هایی از محافظ های ضد خوردگی طلا پوشیده می شود بهتر است.

استنتاج

تکنولوژی Gold Fin کمک می کند تا محافظت از کویل های کندانسور از آسیب های خارجی به دلیل انباشت آب، اسیدها، و دیگر نمک از جو بهتر انجام شود. این تکنولوژی باعث بهبود عمر کلی سیستم های تهویه مطبوع می شود.این نشان می دهد که چرا تولیدکنندگان برای سیستم های تهویه مطبوع با تکنولوژی گلدفین تا 10 سال ضمانت نامه ارائه می دهند.

نمایندگی فروش کولر گازی ال جی

LG