آموزش و راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی

هر نوع از کولر گازی را که خریداری نمایید، ریموت کنترلی پر دکمه را به همراه آن خواهید دید که هر یک از دکمه ها برای فعالسازی عملکردی از این دستگاه تعبیه شده اند. برای آنکه بتوانید از تمامی قابلیت های این دستگاه استفاده نمایید، می بایست راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی را بدانید. البته لازم به ذکر است که این ریموت کنترل ها در کولر گازی های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند، اما در نهایت عملکرد تمامی آن ها یکسان است. از آن جایی که ممکن است استفاده از ریموت کنترل کولر گازی برای بسیاری از افراد سوال باشد، ما قصد داریم به طور جامع به آموزش استفاده از این وسیله بپردازیم.

معرفی دکمه های ریموت کنترل کولر گازی

 

دکمه on و off: این دکمه برای روشن و خاموش کردن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. بدین معنا که شروع کار کولر گازی، با این دکمه خواهد بود.

دکمه + و یا -: با این دکمه می توانید درجه حرارت و یا برودت کولر گازی را تنظیم نمایید و با هر بار فشردن آن دمای بادی که در فضا پخش می شود را تغییر دهید.

دکمه Mode: این دکمه حالت عملکرد دستگاه را تعیین می کند. با هر بار فشردن آن می توانید عملکردی متفاوت را برای کولر گازی تعریف نمایید.

دکمه fan: اگر این دکمه را فشار دهید، به این معناست که شما کولر گازی را صرفا روی حالت فن یا چرخش هوا قرار داده اید؛ این یعنی موتور یا کمپرسور کولر گازی در این وضعیت خاموش می شود و تنها فن داخلی دستگاه (بدون عملکرد خنک کنندگی) کار خواهد کرد. معمولا این حالت کولر گازی برای فصل بهار مناسب است، چرا که باد مطبوع و ملایمی را در فضا پخش می کند.

دکمه Auto: هنگامی که دستگاه را روی این وضعیت قرار دهید، کولر گازی شما در حالت اتوماتیک قرار می گیرد. به این معنا که شما می توانید دستگاه را روی دمایی که دوست دارید، تنظیم نمایید تا کولر به طور خودکار دمای هوای محیط را مطابق با خواسته ی شما تنظیم نماید.

دکمه Heat: این دکمه که بر روی ریموت کنترل ها به شکل خورشید می باشد، برای زمانیست که دوست دارید کولر گازی خود را روی حالتی قرار دهید تا گرما تولید کند. این دکمه برای فصول سرد سال کاربرد دارد.

دکمه Cool: هنگامی که این دکمه را فشار دهید، سیستم سرمایش کولر را فعال می کنید. این گزینه برای استفاده از سیستم سرمایش روزهای بسیار گرم سال کاربرد دارد چرا که می تواند دمای هوای فضا را با کمک باد خنک تا حد مطلوبی کاهش دهد.

دکمه temp: از این دکمه برای تنطیم دمای محیط استفاده می شود. یعنی اگر بخواهید دمای اتاق را روی درجه حرارت خاصی تنظیم نمایید، می بایست از این دکمه استفاده کنید. به کمک دکمه temp می توانید تعادل دمای محیط را حفظ نمایید.

دکمه Fan Speed: با فشردن این دکمه شما می توانید سرعت فن را انتخاب کنید که معمولا در چهار حالت کم، متوسط، زیاد و نامنظم متغیر است.

دکمه Jet cool: هنگامی که کولر گازی را روی حالت Jet cool تنظیم نمایید، این دستگاه را برای فعالیت در نهایت قدرت آماده می سازید.

دکمه Swing: در کولر گازی پره ای وجود دارد که جهت وزش باد را تعیین می کند که به آن دمپر گفته می شود. حالت حرکت دمپر به کمک این دکمه مشخص می شود تا باد در جهات مختلفی در جریان باشد. البته لازم به ذکر است که در برخی از انواع کولر گازی این تنظیمات به شکل دستی انجام می شود.

دکمه Timer: به کمک این دکمه می توانید زمان مشخصی را برای خاموش یا روشن شدن کولر گازی انتخاب نمایید تا به صورت اتوماتیک این کار صورت گیرد.

دکمه Sleep: با فشردن این دکمه، شما می توانید از امکان خاموش شدن کولر گازی به صورت اتوماتیک، بهره مند شوید.

 

همان طور که می دانید هر کولر گازی می تواند قابلیت های مختلفی داشته باشد که فعالسازی آن ها به کمک همین سیستم های کنترل از راه دور و دکمه های گوناگون آن ها انجام می شود. اما دکمه هایی که در بالا به معرفی آن ها پرداختیم، اغلب روی تمامی ریموت کنترل ها وجود دارد، یعنی شما با مطالعه این راهنمای استفاده از ریموت کنترل کولر گازی می توانید به راحتی دستگاه خود را تنظیم نمایید.