نسل جديد داکت اسپليت با طراحي متفاوت :

 

يکي از اساسي‌ترين ايراداتي که همواره بر کولر گازي وارد بوده هزينه برق دستگاه در فصول مختلف بوده است. اين مسئله طراحان سيستم‌هاي تهويه مطبوع را بر آن داشت که چاره‌اي براي اين مشکل بيانديشند، با تحقيقات و مطالعات فراوان به اين نتيجه رسيدند که حداقل در فصول سرد سال اين هزينه‌ها کاسته شود. طرح آن‌ها براي کاهش هزينه برق استفاده از آب گرم در ساختمان‌هايي که داراي سيستم آب داغ بودند منجر به طراحي و ايجاد يه کوئل مجزا براي سيستم‌هاي داکت اسپليت شد.

در اين سيستم آب گرم وارد يک کوئل حرارتي که در مقابل دستگاه نصب مي‌گرديد، شد و دهش باد توسط فن داخلي دستگاه با گذشتن از داخل اين کوئل، گرماي مورد نياز ساختمان را فراهم مي‌کرد.

اين سيستم توانست تا حدودي طراحان را از نتيجه حاصله خرسند گرداند، اما باز مشکلاتي همچون عدم سهولت در زمان نصب شامل ساخت شاسي مجزا براي نصب کوئل، افزايش هزينه‌هاي کانل کشي و همچنين عدم تناسب و تقارن کوئل با پنل داخلي و ... مي‌شد. اما بارزترين مشکل در اين سيستم‌ها از عدم تناسب و تقارن کوئل با پنل داخلي ناشي مي‌گرديد.

اين مشکل موجب ايجاد صوت ناهنجار، عدم کارايي دستگاه به خاطر متناسب نبودن فاصله‌ي کوئل با پنل داخلي (کاهش کارايي و عدم تبادل دما) مي‌گرديد.

نمایندگی فروش کولر گازی ال جی

lg