چه نوع تهویه مطبوع باید انتخاب کنم؟

جایگزین هایی برای تهویه مطبوع که مقرون به صرفه تر و سازگار با محیط زیست می باشد وجود دارد با این حال، اگر تصمیم بگیرید به نفع یک سیستم تهویه مطبوع به هر حال، تعدادی از راه حل ها وجود دارد. در هر صورت، باید انتظار داشته باشید مصرف برق شما 15 تا 25 درصد افزایش یابد.

 

تعمیر و نگهداری برای سیستم های تهویه مطبوع ضروری است. این باید به طور مرتب انجام شود تا از خطر ابتلا به عفونت و محافظت در برابر مصرف بیش از حد جلوگیری شود

 

تاسیسات قابل حمل

لوازم قابل حمل لازم نیست نصب شود. این واحدها هزینه 400 تا 600 یورو بدون مالیات بر ارزش افزوده دارند. شما می توانید آنها را در یک اتاق و سپس در دیگری، به عنوان مورد نیاز. معایب لوازم جانبی تلفن همراه سر و صدا آنها و ناتوانی نسبی آنها است. تراکم از طریق یک شلنگ در پنجره نیمه باز باز می شود. ترک یک پنجره نیمه باز، به شما کمک نمی کند که سرد خود را حفظ کنید. این در مقایسه با ترک یک پنجره در طول زمستان در یک اتاق گرم با رادیاتور به طور مداوم باز می شود. نه بسیار مقرون به صرفه و نه به خصوص سازگار با محیط زیست ...

 

تاسیسات ثابت

لوازم ثابت باید توسط یک حرفه ای نصب شود. این ممکن است شامل مقدار زیادی از کار، از جمله در حفاری های خاص از طریق دیوار. هزینه نیز نسبتا بالا است، در بین EUR 1500 و EUR 5000 بسته به اندازه و ظرفیت دستگاه، و منطقه به تهویه مطبوع. مزایا: این واحد های قدرتمند و کارآمد هستند که به اتاق هایی که قصد دارند داغ شوند طراحی شده اند. معایب: تعمیرات سقف، مجوزهایی که ممکن است لازم باشد درخواست کنید و غیره

 

واحد تهویه مطبوع Monobloc

همانطور که از نام نشان می دهیم، یک واحد تهویه مطبوع monobloc شامل یک قطعه واحد است که شامل واحد یخچال می شود . آنها ممکن است ثابت یا قابل حمل باشند. ظرفیت آنها محدود است، به همین دلیل آنها اغلب به عنوان یک سیستم تهویه مطبوع تهویه یا برای مناطق کوچک استفاده می شود. هوای گرم از اتاق خارج می شود و از طریق یک شلنگ تخلیه می شود.

 

واحد تهویه مطبوع سیستم تقسیم شده

اصل واحد تهویه مطبوع تقسیم بر اساس این واقعیت است که متشکل از دو بخش جداگانه: واحد سردخانه در خارج و دمنده یا دمنده در داخل . مزایای بهره وری بیشتر و نویز کمتر برای کاربر است، زیرا بخش پر سر و صدای نصب خارج از منزل است.

 

این واحدها معمولا ثابت می شوند.

 

سیستم تک اسپلیت ساده ترین واحد تهویه مطبوع است. این طراحی شده است تا شرایط هوا یک اتاق یا یک منطقه کوچک باشد.

سیستم چند شکاف شامل blowers مختلف متصل به یکدیگر است. چنین سیستمی می تواند برای تهویه تهویه مطبوع در چندین اتاق به طور مستقل استفاده شود، هر واحد به صورت جداگانه اداره می شود.

برای خنک کردن یک اتاق تقریبا 12 متر مربع، یک واحد به اصطلاح "یکپارچه" انجام خواهد شد. اگر چندین اتاق یا فضای باز بزرگتر را خنک کنی، به یک سیستم چند شکاف نیاز دارید، به این ترتیب چندین واحد داخلی را می توان به یک واحد در فضای باز متصل کرد - کمپرسور.

 

پمپ های برگشت پذیر

برخی از پمپ های حرارتی برگشت پذیر هستند. آنها می توانند گرما یا سرما را به صورت مورد نیاز تولید کنند. آنها می توانند به عنوان واحد تهویه مطبوع مورد استفاده قرار گیرند، حتی اگر آنها کارآمدتر از یک سیستم تهویه مطبوع باشند. هوا تازه تر از خنک کننده است.

 

پمپ های برگشت پذیر دارای دو مزیت بزرگ هستند:

 

آنها از سیستم دو نفره ای تشکیل شده اند که فضای ذخیره سازی را ذخیره می کند.

آنها محیطی دوستانه تر از یک واحد تهویه مطبوع معمولی هستند.