داکت اسپلیت ال جی lg

تهويه مطبوع داکت اسپليت :

داکت اسپليت چيست؟

داکت اسپليت يکي از سيستم‌هاي تهويه مطبوع در دنيا مي‌باشد. يکي از ويژگي‌هاي بارز داکت اسپليت، استفاده ارزان از گرمايش اين سيستم و تهويه کل فضا است.

سيستم‌هاي تهويه مطبوع خانگي در طرح‌هاي مختلف شامل سيستم‌هاي بزرگ مرکزي که توسط کمپرسورهاي بيروني هدايت مي‌شوند به واحد‌هاي کوچک پلاگين متصل مي‌شوند که روي يک طبقه ايستاده يا در يک پنجره نصب مي‌شوند. سيستم‌هاي تهويه مطبوع قطعات کار مشابه، از جمله مبرد، کمپرسور، کندانسور، شير برقي و يک سيم پيچ بخار دارند. همه اين‌ها با هم کار مي‌کنند تا گرما و رطوبت را از داخل خانه به خارج انتقال دهند.

سيستم تهويه مطبوع داکت اسپليت

سيستم اسپليت کانالي، که به نام داکت اسپليت شناخته مي‌شود، معمولا سيستم داکت اسپليت در آپارتمان‌هاي مسکوني‌، اداري، ويلا، برج و ... مناسب مي‌باشد.

اجزاي اصلي سيستم مرکزي:

يک کابينت فلزي در فضاي باز که حاوي خازن و کمپرسور است؛

کابين داخلي که حاوي اواپراتور است.

در بسياري از سيستم‌هاي داکت اسپليت، کابينه داخلي شامل کوره يا قسمت داخلي پمپ گرما است. سيم پيچ اواپراتور تهويه مطبوع در کابينه يا کانال اصلي اين کوره و پمپ گرما نصب شده است.

اگر خانه شما در حال حاضر سيستم تهويه مطبوع ندارد، سيستم داکت اسپليت اقتصادي‌ترين سيستم مرکزي براي نصب است.

سيستم‌هاي داکت اسپليت (Mini splits) داراي سيستم‌هاي مجهز به سيستم خنک کننده مي‌توانند در ساختمان‌هاي مسکوني، تجاري و سازماني کاربرد بالايي داشته باشند.

مزاياي اصلي داکت اسپليت (Mini splits) اندازه‌ي کوچک و انعطاف پذيري آن‌ها براي منطقه بندي يا گرمايش و خنک سازي اتاق‌هاي فردي است. بسياري از مدل‌ها مي‌توانند تا چهار واحد کنترل هواي داخلي (براي چهار منطقه يا اتاق) به يک واحد در فضاي باز متصل شوند. اين تعداد بستگي به ميزان گرمايش يا خنک سازي مورد نياز براي ساختمان يا هر ناحيه دارد (که به نوبه‌ي خود تحت تأثير ساختمان قرار گرفته است). هر يک از اين مناطق داراي ترموستات خاص خود است.

سيستم اساسا به سيستم‌هاي انبساط مستقيم، سيستم تمام آب، سيستم تمام هوا، سيستم پمپ حرارتي و سيستم هوا - آب تقسيم مي‌شوند و در اشکال و اندازه‌هاي مختلف، با همه جوانب مثبت و منفي وجود دارد. شايع‌ترين سيستم‌هاي تهويه مطبوع عبارتند از: سيستم تهويه مطبوع پنجره‌اي، سيستم‌هاي قابل حمل، سيستم داکت اسپليت يا اسپليت کانالي و سيستم مجزا.

تهويه مطبوع مرکزي چيست؟

شايع‌ترين روش براي سرد کردن يک خانه استفاده از سيستم مرکزي است. اين سيستم شامل يک واحد خنک کننده خارجي است که خارج از خانه‌ي شما نشسته و همچنين يک سيم پيچ تبخيري را که معمولا به بالاي کوره شما متصل است و هوا را در داخل خانه‌ي شما خنک مي‌کند، و گرما را خارج مي‌کند. در نهايت کوره يا دستگاه هوا و AC با استفاده از فن کار مي‌کند تا هواي سرد را از طريق مجراهاي خانه به داخل بياورد. به عنوان يک سيستم تهويه مطبوع مرکزي که با سيستم کوره يکپارچه شده است، مي‌توانيد از فيلتر کوره و هر دستگاه تصفيه‌ي هواي اضافي که اضافه کرده‌ايد، استفاده کنيد. با اين روش مي‌توانيد هوا را در سراسر خانه خنک نگه داريد.

سيستم تهويه مطبوع مرکزي در هتل‌ها، ساختمان‌هاي بزرگ، فرودگاه‌ها، مراکز خريد و ... استفاده مي‌شود.

چگونه سيستم مرکزي کار مي‌کند؟

يک سيستم مرکزي با استفاده از کوره خود يا فن هواساز کار مي‌کند تا هواي گرم را از طريق مجراي خانه بيرون بياورد. همان‌طور که هوا در سرتاسر سيم پيچ اواپراتور، که عموما در بالاي کوره قرار دارد، نفوذ مي‌کند، گرما خارج مي‌شود، آن را خنک نگه مي‌دارد. کندانسور اين گرما را خارج مي‌کند، خنک کننده‌ي مبرد، پس از آن به داخل خانه منتقل مي‌شود تا فرآيند را دوباره شروع کند.

کدام نوع سيستم را انتخاب کنيم؟

روند انتخاب يک تهويه مطبوع داراي سه مرحله‌ي اصلي است؛

1. ظرفيت خنک سازي واحد مورد نياز خود را مشخص کنيد.

2. قبل از انتخاب مدل خود، عوامل ديگر، از جمله اندازه‌ي فيزيکي، عملکرد، سر و صدا، زيبايي شناسي و هزينه را متعادل کنيد.