نحوه کارکرد سرمايش و گرمايش در کولر گازي :

 

- درحالت سرمايش:

 

گاز مبرد درون کمپرسور متراکم شده و با فشار به سمت کندانسور رفته و در آن‌جا با از دست دادن گرما، تبديل به مايع مي‌گردد. سپس مايع خروجي از کندانسور از لوله مويي يا شير انبساط عبور نموده و دچار افت فشارشديد مي‌گردد که در اثر اين افت فشار مقداري حالت دو فازي (مايع و گاز) به خود گرفته و به سمت ورودي اواپراتور هدايت مي‌شود. در محل اواپراتور (تبخير کننده) تحت تأثير دماي محيط، تبخير و مجدداً تبديل به گاز شده لذا سرماي خود را به محيط يا همان لوله‌هاي اواپراتور پس مي‌دهد. هواي اتاق با گردش پروانه فن داخلي (فن ايندور) ازيک سمت يونيت داخلي واردشده و پس از عبوراز بين لوله‌هاي اواپراتور، سرد شده و از سمت ديگر به داخل اتاق هدايت مي‌گردد. مبرد تبخير شده در اواپراتور مجدداً توسط کمپرسور مکش شده و اين سيکل ادامه مي‌يابد.

 

 

- درحالت گرمايش:

 

در حالت گرمايش سيکل فوق از طريق يک شير چهارطرفه تغيير نموده و گاز مبرد گرم شده در کمپرسور، مستقيما به سمت اواپراتور رفته و در آن‌جا با از دست دادن گرماي خود باعث گرم شدن لوله‌هاي اواپراتور و در نتيجه گرم شدن محيط مي‌شود.

 

 

- راه اندازي سيستم گرمايش کولر گازي در فصل سرما:

 

با آمدن فصل سرما نوع ديگري از کارائي کولر گازي اسپليت مورد استفاده قرار مي‌گيرد و آن سيستم گرمايش کولر گازي است و بسيار مناسب منازل و مغازه‌ها و اتاق‌هاي کوچک است.

 

راه اندازي سيستم گرمايش کولر گازي کاري بسيار ساده و در عين حال حساس مي‌باشد بدليل اينکه در حالت سرمايش کولر شما بعد از ترموستات کمپرسورش خاموش مي‌شود اما در حالت گرمايش پس از اينکه دستگاه شما اتاق را گرم کرد به حالت ديفراست (برفک زدائي) مي‌رود تا برفک بيرون را آب کند و پس از ان مجددا به حالت گرمايش تغيير مي‌يابد.

نکته ساده جهت راه اندازي کولر گازي در حالت گرمايش اين است که شما مي‌توانيد با دکمه MODE بر روي ريموت کنترل (کنترل دستگاه) گزينه HEAT يا همان شکل خورشيد را انتخاب کنيد و دما را روي 25 يا 30 درجه قرار دهيد. زماني حدود 5 دقيقه طول مي‌کشد تا دستگاه شما باد گرم بزند و نگران نباشيد زيرا بايد پنل داخلي گرم شود و سپس فن کار کند اما اگر اين زمان زياد طول کشيد دستگاه شما احتمالا گاز ندارد و نياز به شارژ گاز دارد.

 

 

- اواپراتور چيست؟

 

مجموعه‌اي از لوله‌هاي مسي و صفحات آلومينيومي مشبک با طراحي خاص مي‌باشد که در بخش داخلي دستگاه (Indoor) قرار گرفته و محل خنک سازي هوا (در حالت سرمايش) و يا دفع گرما (در حالت گرمايش) مي‌باشد. به عبارتي هواي درون اتاق با مکيده شدن از قسمت بالاي يونيت داخلي وارد محفظه اواپراتور شده و پس از خنک شدن (در حالت سرمايش) و يا گرم شدن (در حالت گرمايش) از قسمت پاييني آن به سمت اتاق دميده مي‌شود.

"""در پايان در صورت بروز هر سوال و يا ابهامي مي‌توانيد با شماره تلفن‌ 3 الی 02133518902 ☎ تماس حاصل فرماييد تا کارشناسان ما به شما پاسخ دهند."""