رونمایی کولرهای گازی اینورتر جدید ال جی در ایران :

در کولرهای نسل جدید، فقط مساله سرمایش نیست و بحث میزان مصرف انرژی و تصفیه هوا نیز مطرح است.

اولین کولری که توسط نظاری معرفی شد، مدل NeXt Plus Inverter V بود، این کولر علاوه بر فناوری اینورتر که منجر به کاهش ۶۰درصدی مصرف انرژی می‌شود، به قابلیت‌های جدیدی چون Smart Scan ،Power Cooling، Plasmaster Ionizer و Energy Display نیز مجهز شده است.

فناوری حسگر هوشمند (Intelligent Sensor) در این کولر این امکان را فراهم می‌آورد تا با اسکن هوشمند (Smart Scan) مصرف انرژی به میزان 13 درصد دیگر، علاوه بر ۶۰درصد صرفه‌جویی فناوری اینورتر کاهش یابد. بدین ترتیب، اسپلیت نکست پلاس اینورتر وی قادر به حفظ انرژی تا سطح 73 درصد است. این فناوری تا شعاع ۵متری، شرایط محیط، افرادی که در آن حاضر هستند و میزان فعالیت آنها را سنجیده و بر این اساس جهت و میزان وزش باد را تنظیم می‌کند.

حسگر هوشمند با تشخیص عدم حضور افراد در محیط اتاق به صورت خودکار میزان خنکی هوا را به تدریج کاسته و هر 20 دقیقه اجازه افزایش دما به میزان یک درجه سلسیوس را می‌دهد. همچنین به کمک قابلیت Comfort Airflow، کولر می‌تواند تشخیص دهد که باد به سمت ما بوزد یا در کل اتاق به صورت همسان خنک شود.

فناوری پلاس مستر (Plasmaster Lonizer Plus) با تولید سه میلیون یون، در عرض ۳۰ دقیقه هوا را استرلیزه کرده و ضمن از بین بردن ۹۹.۹ درصد باکتری‌ها بوهای نامطبوع را حذف می‌کند.

نظاری درباره قابلیت انرژی دیسپلی :

یکی دیگر از امکانات نکست پلاس اینوتر وی وجود صفحه نمایشگر انرژی است که در هر لحظه میزان واقعی مصرف انرژی را نشان می‌دهد. به این ترتیب، کاربر می‌تواند مدیریت بهتری بر دستگاه و در نتیجه مصرف انرژی داشته باشد.

مدل دیگری که معرفی شد و الجی آن را با قیمتی رقابتی روانه بازار خواهد کرد، NeXt One Inverter V نام دارد. این کولر طراحی باریک و زیبایی دارد و به خاطر بهره‌گیری از قابلیت EZ Sliding Filter، فیلتر هوا خیلی راحت‌تر از دستگاه خارج می‌شود.

همچنین این دستگاه نمایشگری یکپارچه با بدنه دارد که Magic Display نامیده می‌شود و وقتی دستگاه روشن می‌شود اطلاعات روی بدنه به نمایش درمی‌آید.

   یکی از قابلیت‌های این کولر Active Energy Control است که در واقع همان اسمارت اسکن است که به صورت دستی تنظیم می‌شود. کاربر می‌تواند دو مرحله از این فناوری را تجربه کند. با یک بار فشردن دکمه این ویژگی، ۱۱درصد کاهش مصرف انرژی را شاهد خواهیم بود و پس از آن که دومین بار این دکمه را می‌فشاریم، میزان صرفه‌جویی در انرژی به ۲۹درصد می‌رسد.

آخرین محصولی که معرفی شد، TITAN BIG Inverter V نام داشت. این کولر که ظرفیت ۳۰٫۰۰۰دارد به خاطر بهره‌گیری از فناوری اینورتر ۶۰درصد مصرف انرژی را کم می‌کند. کاربرد این کولر در سالن‌های بزرگ‌تر است که نیاز به خنک‌کننده‌های پرظرفیت دارند. از نظر فناوری‌ها و قابلیت‌ها، تنها تفاوت این کولر با مدل نکست پلاس، استفاده از فیلتر Multi Protection به جای یونیزه کننده پلاسمستر است که همان بازدهی را با روشی دیگر ارائه می‌کند.